Członkowie zespołu scrum, a więc scrum developerzy, scrum masterzy, a także scrum product ownerzy powinni brać regularny oraz systematyczny udział w szkoleniach oraz kursach. Szkolenie scrum developer oraz szkolenie product owner to obowiązkowe pozycje dla wszystkich tych, którym zależy na świadczeniu wysokiej jakości usług.

Każdy członek zespołu scrum posiada bowiem zespół nieco innych zadań. I tak, jeśli chodzi o scrum developera, ten członek zespołu scrum ma za zadanie przede wszystkim dostarczyć produkt w odpowiednim miejscu oraz czasie.

Agile szkolenie oraz scrum szkolenie muszą być jednak poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych oraz należycie doświadczonych szkoleniowców. Nie sposób nie zauważyć, że największa liczba interesujących szkoleń będzie w dużych i intensywnie rozwijających się miastach. Jako przykład takiego miasta śmiało można wskazać Warszawę, Wrocław czy Kraków.

Szkolenie scrum master, które również powinno być wzięte pod uwagę przez niektórych członków zespołu scrum musi być prowadzone przez osoby, które posiadają odpowiednią dawkę wiedzy. Nie da się ukryć, że każdy, zarówno początkujący jak i nieco bardziej doświadczony członek zespołu scrum powinien starać się, aby jego udział w kursach i szkoleniach był regularny i systematyczny.

Jednorazowe uczestnictwo w szkoleniu może oczywiście poprawić naszą sytuację, ale nie w sposób znaczący. Każdy powinien zastanowić się również nad tym czy preferuje szkolenia o charakterze otwartym czy też zamkniętym.

Zarówno jedne jak i drugie mogą okazać się równie potrzebne i satysfakcjonujące. Z całą pewnością na korzyść szkoleń otwartych przemawia to, że podczas ich trwania możemy poznać interesujące osoby z naszej branży. Podczas trwania niektórych tego rodzaju szkoleń możemy poznać interesujące osoby z naszej branży.

Dzięki temu istnieją spore szanse na nawiązanie ewentualnej współpracy zawodowej. Zainteresujmy się również szkoleniami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej, które prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym.